AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

19 stycznia odbył się pierwszy w roku 2020 Panewnicki Bieg Dzika. Start rozpoczęliśmy z kilku minutowym opóźnieniem, aby każdy mógł wystartować. Pomimo nieciekawej pogody na starcie pojawiły się tłumy.

Czyżby każdy miał sportowe postanowienie noworoczne? A może pączki zawodników skusiły. W sumie na starcie stanęło ponad 750 osób. Każdy mógł przebiec i przemaszerować 4882 m od 1 do 4 razy.

Zwycięzcą, w konkurencji biegowej byli Przemysław Starzycki i Anna Skupień. Pan Przemek pojawił się na mecie po 1:19:18, a Pani Ani przebiegnięcie pełnego dystansu zajęło 1:33:57.

W konkurencji Nordic Walkig, aż 22 osoby zmierzyły się z pełnym dystansem. Pierwsi na mecie, byli Marcin Hałas i Joanna Kołodziej. Pan Marcin na mecie pojawi się po 2:20:03, a Pani Asia po 2:21:38.

Nasi zwycięzcy zostali zaopatrzeni w kalendarze AWF Katowice na rok 2020.

Kalendarze zostały również wylosowane wśród innych uczestników. Zaznaczyć należy, że stała zawodniczka, przekazała kalendarz na licytację dla chorej Lilianki - Licytacje dla Lilianki z zespołem TARLicytacje dla Lilianki z zespołem TAR

Postanowiliśmy wspomóc Liliankę również na lutowym starcie – szczegóły wkrótce.

Na zawodników czekały również kosmetyki z Oriflame, ufundowane przez naszą zawodniczkę. Kilka osób mogło pobudzić swoje kubki smakowe produktami z Zakładów Mięsnych Poliwczak.

Kilka osób poniedziałkową kawusię mogło wypić z kubeczków Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów. Przedstawiciele URSD AWF Katowice tłumnie mają się stawić na najbliższym Dziku. Czy tak będzie? Zobaczymy.

Na Dziku nie mogło zabraknąć ogniska, na zawodników czekały kiełbaski mięsne, a także smakołyki dla wegetarian.

Pierwszy raz kiełbaskę połączyliśmy z bułeczką z piekarni Kłos. Zgodnie z tradycją, Dzika 2020 rozpoczęliśmy z pączusiem ze Stoksona.

W luty kolejny start, 23 lutego będziemy świętować 10 lat Panewnickiego Biegu Dzika.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż