AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

7 start w roku 2019 zaliczony!

21 lipca odbył się 7 start IX edycji Panewnickiego Biegu Dzika. Mimo wakacji na starcie stanął pełen skład „dzikich” biegaczy i „nordicowców”. Urlopy chyba zostały dostosowane do startów Panewnickiego Biegu Dzika.

Wśród 336 biegaczy na trasie zobaczyliśmy 121 zawodniczek i 215 zawodników. Najszybciej na mecie, po 4 okrążeniach znalazł się Pan Adam Śnieżek, który na ścieżki Panewnickiego Biegu Dzika wrócił po kilku latach nieobecności. Pokonanie pełnego dystansu zajęło Panu Adamowi 1:20:59. Wśród płci pięknej, kolejny raz w tym roku, po 1:39:12 znalazła się Pani Asia Szczepanek.

Zawodników Nordic Walking na starcie zameldowało się 161. Pełen dystans przemaszerowało tylko 3 zawodników. Marcin Hałas i Joanna Kołodziej to nasi lipcowi zwycięzcy. Pan Marcin na mecie zameldował się po 2.30.26, a Pani Joanna po 2.30.27.

Nasi zwycięzcy otrzymali posiłki całodzienne z Fitnezji, drugi numer czasopisma Food Science i kubeczki ze „Szkoły Mistrzów”.

Wśród pozostałych zawodników wylosowaliśmy posiłki z Fitnezji, smakołyki z Zakładów Mięsnych Poliwczak, gadżety z AWF Katowice i produkty z Forever Aloe Vera.

Nagrody były również wręczane przez przedstawicielki firmy Oriflame. Można było zaopatrzyć się w próbki maseczek i zapoznać z zapachami firmy Oriflame.

W związku z suszą jaka panuje nie rozpalaliśmy ogniska, ale pyszne kiełbaski piekliśmy na rozstawionych grillach, które zdały egzamin w ten upalny dzień.

Jak co miesiąc serwowaliśmy kiełbaski mięsne i kiełbaski dla wegetarian. Do każdej kiełbaski wspaniale wpasowała się bułeczka ufundowana przez Auchan Panewniki.

Rodzice, którzy zdecydowali się na pełen dystans nie musieli martwić się o młodych adeptów biegania, ponieważ każdy młody sportowiec mógł pograć w „piłkarzyki” a także w „cymbergaja”.

Na każdego zawodnika czekał letni dyplom, czy wszyscy odebrali?

Kolejny start pokaże kto już będzie pewny statuetki, a teraz będzie mógł zbierać kolejne punkty do nagrody.

Na koniec przypominamy wszystkim młodszym i starszym zawodnikom, aby nie zapominali o piciu wody i izotoników!!! W tak upalny dzień jak wczoraj bardzo łatwo się odwodnić.

A wiec, w sierpniu każdy zawodnik przed startem melduje się z butelką wody J

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż