AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

logo dzik 2017

W ostatnią niedzielę czerwca odbył się szósty start IX edycji Panewnickiego Biegu Dzika. Był to bardzo słoneczny i upalny dzień. Pogoda wielu osobom nie pozwoliła na pokonanie kolejnych rekordów trasy czy zwiększanie dystansów. Ale i tak większość zawodników wychodziła z lasu z uśmiechem.
Upalnego Dzika postanowiło odwiedzić 349 biegaczy i 171 zawodników Nordic Walking.
Panu Przemkowi Basa z TKKF Jastrząb Ruda Śląska, pokonanie 4 okrążeń zajęło 01:18:40, wśród Pań najszybciej ten dystans pokonała Martyna Muskała z grupy Huragan Ligota, Pani Martyna na mecie zjawiła się po 01:55:03.
Pomimo upału i kurzu na trasie, również Nordicowcy zmierzyli się z pełnym dystansem. Najszybciej na mecie zjawił się pan Karol Olszański z Katowic (Fear the Return). Dystans 19.528 pokonał w czasie 02:19:57. Wśród płci pięknej na pierwszym miejscu uplasowała się Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej z rewelacyjnym czasem 02:26:28.
Nasi zwycięzcy otrzymali zestawy całodziennego wyżywienia z Fitnezji . Życzymy SMACZNEGO :)
Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy drobne upominki ufundowane przez sponsorów, torby „Dekum Dekum”, zestawy Fitnezja, zestawy ufundowane przez firmę Poliwczak i chusty z logo Biegu Dzika.
Bardzo dziękujemy naszym partnerom, że tylu zawodników możemy obdarować w czasie naszych zawodów.

Na zakończenie naszego startu na każdego czekała kiełbaska, napój i czekoladowy wafelek. Zawodnicy tym razem otrzymali kiełbaskę „na zimno”, w ten gorący dzień ze względu na zakaz palenia ognisk i wysoką temperaturę zadbaliśmy o bezpieczeństwo lasu i uczestników.
Ognisko w takim upale na pewno nie zapraszałoby swoimi płomieniami :).

Przedstawiciele Fundacji „Cała Naprzód” zbierali datki dla chorego Jakuba Palarczyka. Losy Jakuba można śledzić na https://www.facebook.com/Razem-uzbieramy-na-operacj%C4%99-Przyjaciela-379346512698333/?ref=py_c

Serdecznie wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników, pokonywania kolejnych kilometrów z uśmiechniętymi minami i życzymy powodzenia na kolejnym starcie.
Dajemy wam chwilę odpocząć, spotykamy się 21 lipca.
Mamy półmetek, więc będziemy robić pierwsze podliczania!