AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a


W ostatnią niedzielę czerwca odbył się szósty start IX edycji Panewnickiego Biegu Dzika. Był to bardzo słoneczny i upalny dzień. Pogoda wielu osobom nie pozwoliła na pokonanie kolejnych rekordów trasy czy zwiększanie dystansów. Ale i tak większość zawodników wychodziła z lasu z uśmiechem.
Upalnego Dzika postanowiło odwiedzić 349 biegaczy i 171 zawodników Nordic Walking.
Panu Przemkowi Basa z TKKF Jastrząb Ruda Śląska, pokonanie 4 okrążeń zajęło 01:18:40, wśród Pań najszybciej ten dystans pokonała Martyna Muskała z grupy Huragan Ligota, Pani Martyna na mecie zjawiła się po 01:55:03.
Pomimo upału i kurzu na trasie, również Nordicowcy zmierzyli się z pełnym dystansem. Najszybciej na mecie zjawił się pan Karol Olszański z Katowic (Fear the Return). Dystans 19.528 pokonał w czasie 02:19:57. Wśród płci pięknej na pierwszym miejscu uplasowała się Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej z rewelacyjnym czasem 02:26:28.
Nasi zwycięzcy otrzymali zestawy całodziennego wyżywienia z Fitnezji . Życzymy SMACZNEGO :)
Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy drobne upominki ufundowane przez sponsorów, torby „Dekum Dekum”, zestawy Fitnezja, zestawy ufundowane przez firmę Poliwczak i chusty z logo Biegu Dzika.
Bardzo dziękujemy naszym partnerom, że tylu zawodników możemy obdarować w czasie naszych zawodów.

Na zakończenie naszego startu na każdego czekała kiełbaska, napój i czekoladowy wafelek. Zawodnicy tym razem otrzymali kiełbaskę „na zimno”, w ten gorący dzień ze względu na zakaz palenia ognisk i wysoką temperaturę zadbaliśmy o bezpieczeństwo lasu i uczestników. 
Ognisko w takim upale na pewno nie zapraszałoby swoimi płomieniami :).

Przedstawiciele Fundacji „Cała Naprzód” zbierali datki dla chorego Jakuba Palarczyka. Losy Jakuba można śledzić na https://www.facebook.com/Razem-uzbieramy-na-operacj%C4%99-Przyjaciela-379346512698333/?ref=py_c

Serdecznie wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników, pokonywania kolejnych kilometrów z uśmiechniętymi minami i życzymy powodzenia na kolejnym starcie.
Dajemy wam chwilę odpocząć, spotykamy się 21 lipca. 
Mamy półmetek, więc będziemy robić pierwsze podliczania!

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż