AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

27 stycznia odbył się pierwszy start IX edycji Panewnickiego Biegu Dzika. Panewnicki las przywitał nas śliskimi ścieżkami, ale też piękną pogodą.

Na starcie stanęło 434 biegaczy i 174 zawodników Noridc Walking.

Tak wysoka frekwencja związana jest z postawieniami noworocznymi czy może medalami, które czekały na naszych zawodników? Zobaczymy w lutym J

Wśród biegaczy 59 osób przebiegło 4 okrążenia, najszybciej na mecie znalazł się Pan Stanisław Piela. Pan Stanisław pojawił się na mecie po 1:21:36. Wśród 10 Pań, które pokonały dystans 19.528, pierwsza na mecie z czasem 1:44:06 znalazła się Wioletta Nizar.

Śliska nawierzchnia pozwoliła 8 Nordicowcom pokonać dystans 4 okrążeń. Pierwszy na mecie z czasem 2:19:06 pojawił się Marcin Hałas, a wśród Pań Joanna Kołodziej. Pani Asi przemaszerowanie pełnego dystansu zajęło 2:30:09.

Nasi zwycięzcy otrzymali zestawy degustacyjne z Zakładów Mięsnych Poliwczak i kalendarze z AWF Katowice na rok 2019.

Uwieńczeniem startu było wspólne ognisko z kiełbaską i bułeczką z Auchan Panewniki. Kiełbaski serwowaliśmy zarówno mięsne jak i wegetariańskie.

Od zeszłego rok, każdą edycję rozpoczynamy pączkami z firmy Stokson z Chorzowa.

Na każdych zawodach losujemy nagrody wśród wszystkich uczestników. Na pierwszych zawodach mogliśmy wręczyć zawodnikom nagrody ufundowane przez jedną z zawodniczek min. kosmetyki damskie i męskie, a także Aloes z Forever Aloe Vera. Firma DekumDekum obdarzyła naszych zawodników kolorowymi torbami. Kilka gadżetów mieliśmy również z AWF Katowice i WC Serwis.

Każdy zawodnik kończący swoje zmagania otrzymał medal otwierający IX edycję Panewnickiego Biegu Dzika.

Kolejne zawody 24 lutego. Czy wszyscy styczniowi zawodnicy wytrwają w swoich postanowieniach? Zobaczymy J

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż