AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

16 grudnia ostatni raz spotkaliśmy się w roku 2018 w Panewnickim Lesie. Grudniowy start jest startem wyjątkowym, na pierwszym miejscu, oprócz aktywności niedzielnej jest również, a może przede wszystkim wymarzona statuetka

Zanim jednak statuetka znalazła się w rękach naszych zawodników, musieliśmy wyrobić 100 % normy.

Normę biegową wykonało 280 osób, a normę nordicową 139 osób

Wśród wszystkich zawodników 46 pokonało pełen dystans 4 okrążeń. Najszybciej na mecie pojawił się Mariusz Wysocki, po czasie 1:21:51. A wśród płci pięknej Pani Katarzyna Słowik, która dystans 19.528 przebiegła w czasie 1:44:59.

Wśród Nordicowych Dam bez zmian, pierwsza na mecie, po czasie 2:26:34 znalazła się Pani Joanna Kołodziej, a wśród Panów Zdzisław Arendt po czasie….również 2:26:34.

Naszym zwycięzcom rok 2019 będą umilać gwiazdy KS AZS AWF Katowice, goszczące na Kalendarzu 2019. Zwycięzcy otrzymali również drobne gadżety z AWF Katowice.

Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy bony do Decathlonu, ręczniczki z logo Katowic, gadżety z AWF, torby z MIŚOT, a także zestawy Barilla. Większość wymienionych partnerów cały rok 2018 towarzyszyło nam w naszych zmaganiach. Za co serdecznie dziękujemy.

Po zakończonych zawodach do namiotów ustawiły się 3 kolejki. Na początku pierwszej można było otrzymać ostatni, zimowy dyplom w tym roku, w drugiej kolejce można było zjeść pyszną kiełbaskę, świeżą bułeczkę z Auchan Panewniki, a także uzupełnić węglowodany wafelkiem Prince Polo , a także uzupełnić płyny.

A ostania kolejka, ta najważniejsza dzisiaj - to Dzika kolejka. W tej kolejce ustawiło się prawie 434 zawodników, dla każdego zawodnika przygotowana była statuetka, odblaskowa chusta z logo Dzika i drobna nagroda.

Wśród nagród znalazły się gadżety z Katowickich Wodociągów, z Urzędu Miasta Katowice, z Inet Group, a także z AWF Katowice, eleganckie muchy i poszetki z firmy Poszetka i odzież z Body Dry. Kilka osób świątecznych piosenek będzie mogło słuchać ze słuchawek JBL. Masaż KrioStar będzie przygotowanie do pierwszych mroźnych, styczniowych startów w roku 2019. Torby i kosmetyczki z naszymi milusińskimi z DekumDekum już drugi rok urozmaiciły nasz ostatni start.

Kilku zawodnikom udało się zdobyć wejściówki na zabiegi odmładzające lub porady dietetyczne do Pani Katarzyny Bieg, która od kilku miesięcy ważyła nas i doradzała co jeść.

Kotlorz – osteopatia i fizjoterapia również nie opędzi się od naszych zawodników. Kilka osób otrzymało zaproszenia do gabinetu, a kilku innym udało się wylosować wejściówkę do gabinetu.

Najmłodsi uczestnicy otrzymali również sprzęt sportowy. Niektóre soby znalazły również wejściówki do FreestylePArk i Freestayl Ski.

Dla młodych adeptów biegania i nordic walkig, którzy nie pokonali 8 startów, a zjawili się na grudniowym Dziku czekały drobne upominki z Katowickich Wodociągów.

Jak co roku w zakończeniu naszych zmagań towarzyszył nam Nowy Roździeń, Galen Ortopedia i Galen Rehabilitacja.

Wielkie podziękowania należą się Nadleśnictwu Katowice, za umożliwienie nam organizacji tegorocznych zawodów.

Dziękujemy katowickim strażakom za sprawne i szybkie rozbijanie namiotów, a Komendzie Państwowej Straży Pożarnej za umożliwienie wypożyczenia sprzętu.

Przede wszystkim dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Katowice dr Marcinowi Krupie za objęcie Patronatem Honorowym VIII edycji Panewnickiego Biegu Dzika.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, którzy zawitali do lasu Panewnickiego minimum 8 razy i otrzymali statuetkę Dzika.

Ale gratulujemy również zawodnikom, którzy startowali 2, 3 razy i przymierzają się do startów w przyszłym roku, aby również mieć w rękach statuetkę .

Pierwszy start w roku 2019 odbędzie się 27 stycznia, a zapisy ruszą ok. 2 stycznia. Czy będą jakieś nowości? Czy będą jakieś niespodzianki? Zobaczymy.

Wszystkim zawodnikom, partnerom i przyjaciołom Panewnickiego Biegu Dzika życzymy Wesołych Świąt.

Z utęsknieniem czekamy na „nowe” i „stare dziki”, które pojawią się na starcie IX Panewnickiego Biegu Dzika.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż