AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

Październik, październikowi nie równy. W 2017 roku mieliśmy ubrane ciepłe kurtki, kurtki przeciwdeszczowe, na zdjęciach u niektórych osób możemy zobaczyć zimowe obuwie.

A 2018 rok?

Piękna pogoda, krótkie rękawki i krótkie spodenki dominowały na Panewnickim Biegu Dzika.

Na starcie Dzika stawiły się trzy pokolenia biegaczy i „nordicowcow”. 149 zawodników Nordic Walking pokonało trasę panewnickiego biegu. Wśród nich 10 osób pokonało pełen dystans, najszybciej na mecie po 4 okrążeniach pojawił się Krzysztof Duda (2:22:06), kilka sekund później, bo z czasem 2:22:53 zameldowała się Joanna Kołodziej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy pozostałych zawodników do zmierzania się z 4 okrążeniami. Nasi zwycięzcy otrzymali bony do Decathlonu.

Wśród biegaczy konkurencja była większa, ponieważ na starcie stanęło 346 zawodników, wśród nich, 48 pokonało pełen dystans. 1:17:32 pokonanie pełnego dystansu zajęło Marcinowi Bednarczykowi, co uplasowało go na pierwszym miejscu. Wśród płci pięknej na pierwszym miejscu znalazła się Magdalena Kula, której przebiegnięcie pełnego dystansu zajęło 1:39:53. Zwycięzcy biegowi również otrzymali bony do Decathlonu.

Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy drobne nagrody z Barilli, zestaw suplementów z „Projektu Dzik”, produkty z aloesu Aloa Vera, stworzone przez Forever Living Products ufundowane przez jedną z zawodniczek i ręczniczki sportowe z logo Katowic.

Na zakończenie imprezy na każdego zawodnika czekało ognisko, przy którym można było usmażyć kiełbaskę, bułeczki ufundowane przez Auchan Panewniki, słodycze i napoje.

W tę ciepłą październikową niedzielę, woda cieszyła się powodzeniem, ale również zawodnicy nie pogardzili kawą i słodką herbatką.

Uwieńczeniem dzisiejszych zawodów był masaż u naszego zaprzyjaźnionego osteopaty i fizjoterapeuty Kotlorz !

Ten 10 start wielu osobom dał już pewność otrzymania statuetki. Statuetki się produkują i nie mogą się już was doczekać.

Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Zapraszamy na start 18 listopada.

Jaka będzie pogoda? Nikt tego nie wie :)