AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

23 września, odbył się 9 start 8 edycji Panewnickiego Biegu Dzika, na ten dzień jednak nazwę powinniśmy zmienić – na Bieg Szerszenia.

W poprzednich edycja witały nas w lesie dziki, jelenie, ale szerszenie? Pierwszy raz pojawiły się na trasie. Kilka osób najadło się strachu ale wszystko dobrze się skończyło. Niektórzy zawodnicy, jak wynikało z rozmów, z szerszeniami są za „pan brat” :), takie atrakcje były na kilku zawodach w tym roku.

Na stracie stanęło 372 biegaczy, wśród których 81 pokonało dystans 4 okrążeń. 164 Nordicowców zmierzyło się z trasą Panewnickiego Biegu Dzika, ale tylko 7 osób zdecydowało się na pełen dystans.

Wśród biegaczy Przemysław Basa (1.19.29) i Małgorzata Rencz (1.23.48) zajęli pierwsze miejsca wśród zawodników, którzy zmierzyli się z dystansem 19.528.

Krzysztof Duda z czasem 2.20.14, i Joanna Kołodziej z czasem 2.21.40 pokonali pełen dystans wśród zawodników Nordic Walking.

Tradycją Dzika jest, że powyższe osoby stoją na podium, ale może ktoś w przyszłym miesiącu zajmie ich miejsce? :)

Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy kilka nagród: zestawy Barilla, ręczniki z logo Miasta Katowice, torby z naszymi milusińskimi z Dekum Dekum, a także kosmetyki z aloesu Aloa Vera, stworzone przez Forever Living Products, ufundowane przez jedną z zawodniczek.

Nasi zwycięzcy również nie wyszli z lasu z pustymi rękami. Nagrody urozmaiciliśmy, dwie osoby otrzymały bony do sklepu Decathlon i dwie osoby suplementy, bidony ufundowane przez naszego partnera „Projekt Dzik”.

Na każdego zawodnika czekała kiełbaska, napój,  słodycze i bułeczka z Auchan Panewniki. Od przyszłego miesiąca na pewno ognisko będzie cieszyło się popularnością. Chyba, że jesień, którą przywitaliśmy będzie tak piękna, jak dzień dzisiejszy.

Kilku zawodników, a także serwismenów mogło sprawdzić swoją wagę i uzyskać porady dietetyczne u Pani Dietetyk, Katarzyny Bieg. Pani Kasia w tym roku drugi raz nas odwiedziła, dlatego niektórzy zawodnicy mogli porównać swoje wyniki z wynikami z przed miesiąca.

Masażystów nie zabrakło. Gościliśmy uczniów ze szkoły Pro - Edukacja, którzy do ostatniego zawodnika czynili cuda z naszymi mięśniami i stawami. Ostatnią masowaną zawodniczkę, siłą musieliśmy zatrzymać na mecie, ponieważ chciała pokonać kolejne kilometry.:)

Kolejny start 14 października, przed startem poinformujemy, czy szerszenie na nas czekają. Jeśli tak, będziemy musieli trochę zmodyfikować trasę.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż