AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

logo dzik 2017

15 lipca – to siódmy start Panewnickiego Biegu Dzika 2018! Start ten był wyjątkowy, ponieważ każdy z nas mógł podzielić się cząstką siebie. Gościliśmy Fundację DKMS, która rejestrowała potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Wszystkim zawodnikom, którzy zarejestrowali się w bazie DKMS, serdecznie gratuluję podjętej decyzji! A było nas w sumie 35 osób! Kolejne osoby, które mogą komuś uratować życie.

Pomimo wakacyjnego czasu na starcie stanęło 336 biegaczy i 135 zawodników Nordic Walking. U większości zawodników urlopy dostosowane są do dzikich startów :)

Wśród biegaczy na pierwsze miejsce wrócił Pan Przemysław Basa z KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska, który pełen dystans pokonał w czasie 1:18:25 Lipcowy start był dla Pan Przemka ostatnim startem przy Jego debiutem w Biegu 48 godzinnym. Start biegu 20 lipca. Panu Przemkowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Wśród płci pięknej na pierwszym miejscu, po 4 okrążeniach była Pani Angelika Idzikowska ze Świętochłowic. Pani Angelice przebiegnięcie dystansu 19. 528 zajęło 1:44:30

Z pełnym dystansem zmierzyło się 68 zawodników konkurencji biegowej, natomiast wśród „nordicowców” pełen dystans pokonało tylko 7 zawodników.

Wśród zawodników Nordic Walking na pierwszym miejscu znaleźli się Krzysztof Duda z czasem 2:18:34 i Pani Joanna Kołodziej z czasem 2:23:52 To już taka nasza, dzika tradycja.

Nasi najlepsi zawodnicy otrzymali zestawy Barilla, a także zniżkowe bony do sklepu „Swojskie klimaty”.

Wśród wszystkich zawodników, jak co miesiąc wylosowaliśmy nagrody. Trzy osoby będą robić zakupy w sklepie Decathlon, dwie osoby będą miały gdzie zakupy włożyć – to toreb z DekumDekum, a jedna osoba w tym czasie będzie mogła posilić się całodziennym posiłkiem z Lightboxa. Kilka drobnych nagród przygotował również AWF dla dzikich zawodników.

Dla każdego zawodnika przygotowany był posiłek, składający się z: bułeczki ze sklepu Auchan – Panewniki, kiełbaski, Prince Polo lub Kanapki Wassa, a także z napoju.

W czasie biegu dbaliśmy o naszych zawodników serwując wodę, słodką herbatę i kawę.

Kolejny start 26 sierpnia, będzie to ósmy start w tym roku, który niektórym zawodnikom w 100 % zapewni statuetkę Dzika.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2019

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice

Partnerzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż