AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

Czerwcowy Panewnicki Bieg Dzika wypadł w dniu, w którym Narodowa Reprezentacja Polski gra drugi mecz w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Każdy z zawodników jak i organizatorzy chcieli przywołać dobre fluidy dla Reprezentacji. Czy się udało okaże się wieczorem (kto z opóźnieniem czyta ten tekst już wie :) lub :( 

Na starcie dominowały kolory biały i czerwony. W wystroju namiotów, pomalowanych twarzach czy w ubiorze.

Na starcie stanęło 341 biegaczy i 147 zawodników Nordic Walking. Wśród wszystkich zawodników pełne 4 okrążenia czyli dystans 19 528 przebiegły 53 osoby, a przeszło 13 osób.

Najszybciej po tym dystansie na mecie znalazł się Dawid Gałuszka z nr 29, co ciekawe na pierwszym miejscu wśród Pań była Małgorzata Remcz z numerem…...129 ;). Panu Dawidowi pokonanie pełnego dystansu zajęło to 1:15:44, a Pani Małgosi 1:24:01.

W wynikach Nordic Walking wielkiego zaskoczenia nie było. Na pierwszym miejscu znaleźli się Marcin Hałas i Joanna Kołodziej. Przejście czterech okrążeń zajęło zawodnikom odpowiednio 2:11:45, 2:25:46.

Zwycięscy otrzymali zestawy ufundowane przez Barillę i poduszeczki z Dekum – Dekum.

Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy drobne upominki z AWF, bony do Decathlonu, poduszeczki, torebki i kosmetyczki z Decum- Decum, a także piłkarskie bidony z naszą reprezentacją.

W zeszłym miesiącu kilku zawodników pytało o kurtyny wodne, w tym miesiącu udało nam się „kurtyny wodne” załatwić :)

Po zakończony zawodach na każdego zawodnika czekała kiełbaska z ogniska, bułeczkiz zaprzyjaźnionego Sklepu Simply z Panewnik, słodycze i napoje. Dyplomy z czerwcowego Dzika nie miały oprawy letniej czy wiosennej, tylko Mundialową.

Dla najmłodszych zawodników przygotowaliśmy drobne gadżety z niektórych piłkarskich śląskich klubów. Piłki przygotowane były do gry, niestety ten plan pokrzyżował nam deszcz.

Mimo deszczu zawodnicy z uśmiechem pokonywali kolejne okrążenia.

Kolejny start 15 lipca, serdecznie wszystkich zapraszamy. 15 lipca również będziemy patrzeć na finał Mistrzostw Świata. Kogo zobaczymy w finale? Komu będziemy kibicować? Ten pytania na dzień dzisiejszy pozostają bez odpowiedzi.

Wszystkim dzikim dzieciakom życzymy szalonych i pełnych przygód wakacji.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż