AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

Poniedziałkowe pytanie z rana: ale mieliście brzydką pogodę na Dziku?!

Naprawdę? Nie mam pojęcia. W „dzikich” sercach zawsze jest ciepło :)

Na styczniowym, pierwszym starcie w sezonie, nikt nie miał czasu martwić się pogodą, uśmiechy i wspaniała atmosfera radowały zawodników i organizatorów.

Nawet nie straszna nam była kolejka za wspaniałymi różowymi pączkami, które czekały na każdego wygłodniałego zawodnika.

W naszym Panewnickim Lesie spotkaliśmy się o godz. 9.30 w biurze zawodów, start zapowiadał się imponująco, ponieważ zapisanych internetowo było ok. 400 osób. W sumie zawodników, którzy chcieli się zmierzyć z naszymi leśnymi ścieżkami nazbierało się 573 :)

Na starcie stanęli „starzy wyjadacze”, nowi zawodnicy, a także były wielkie powroty na dziką trasę.

Wśród 396 biegaczy, 90 osób pokonało pełen dystans. Najszybciej na mecie znalazł się Pan Karol Ryszka z Katowic, zameldował się na mecie po 1:16:42. Wśród płci pięknej w czasie 1:33:47 pełen dystans pokonała Pani Dominika Brol z Siemianowic Śląskich.

Liczba zawodników Nordic Walking była również imponująca, 177 osób stanęło na starcie. Pełen dystans wśród zawodników NW pokonało 11 osób wśród nich najszybciej na mecie zameldowali się Krzysztof Duda z Mikołowa (2:18:12) i Pani Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej (2:22:24).

Nasi zwycięzcy otrzymali kalendarze na rok 2018 z zawodnikami KS AZS AWF Katowice. Za kilka dni większość zawodników z kalendarza, będziemy mogli podziwiać na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Produkty z Barilli, które otrzymali również nasi zwycięzcy dostarczą im jeszcze więcej energii niż mieli na styczniowym starcie.

Barilla nie zapomniała o pozostałych uczestnikach, wśród zawodników wylosowaliśmy makarony, sosy, a także chlebek z firmy Wasa. Nasz stały partner Ligtbox, przygotował dla  dzikich zawodników całodzienne posiłki, kilkoro osób nie musiało w niedzielę gotować obiadu :)

Firma Dekum Dekum nagrodziła kilku biegaczy torbami, ręcznikami i poduszeczkami z milusińskimi. Ciekawe kto wylosował torebkę z wizerunkiem szczurka? :)

Każdy z zawodników, który utracił kalorie na trasie, mógł je uzupełnić w punkcie gastronomicznym. Długa kolejka ustawiła się po kanapki Wasa, napoje i pączki ze Stoksona. Każdy z utęsknieniem czekał na swoją kolej, by skosztować różowych pączusiów.

Po słodkościach, zawodnicy jak zawsze upiekli przy ognisku kiełbaski, zagryzając je bułeczkami. Biegowi wegetarianie, też mogli zajadać „konkrety”. Od sezonu 2018 na wegetarian, również będzie czekał posiłek.

Firma Lightbox, znowu urozmaiciła nam zawody degustacją sałatek, deserów i odchudzającego serniczka.

Kolejne zawody 25 lutego, czy stawimy się na starcie w komplecie? Zależy tylko od was, jak mocne są wasze postanowienia z początkiem roku.

Wszystkich zachęcamy do zdrowego stylu życia, a niezdecydowanych zapraszamy na start. Jedno okrążenie, 4882m możecie przejść, przebiec nawet w 3 godziny.

W przerwie życzy wam udanych Walentynkowych startów i emocjonującego oglądania zimowych Igrzysk Olimpijskich.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż