AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

logo dzik 2017

W dniu 10 grudnia zamknęliśmy VII edycję Panewnickiego Biegu Dzika!

Na starcie na stanęło 118 zawodników Nordic Walking i 355 biegaczy. Wśród wszystkich zawodników tylko 66 biegaczy i 4 zawodników Nordic Walking pokonało pełen dystans. Dlaczego? Każdy chciał mieć w rękach swoją upragnioną statuetkę. Aż 380 zawodników było przygotowanych na odebranie swojego trofeum, dlatego aby ją otrzymać trzeba było swoje wystać. Każdy z zawodników otrzymał również drobne nagrody. Kilku zawodnikom udało się zdobyć odzież z Body Dry, bony do sklepu Body Dry, a także poszetki i muszki z firmy "Poszetka" i torby z "DekumDekum". Kilku zawodników zafunduje sobie krioterapię sprzętem Krio Star. Najmłodsi zawodnicy otrzymali sprzęt sportowy, za który serdecznie dziękujemy Fundacji „Sportowa Szansa” im. Grzegorza Dolniaka, a także wejściówki do Freestyle Park. Starsza młodzież otrzymała odzież z Body Dry lub słuchawki z firmy JBL.

Od przyszłego roku każdy z zawodników numer startowy będzie przypinał pasa, agrafki nie będą już potrzebne :)

Oczywiście, żaden Dzik nie mógłby się odbyć bez wspólnego ogniska i pysznej kiełbaski. Dzięki firmie "Wysowianka" znowu mogliśmy się raczyć pyszną woda mineralną.

Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy nagrody ufundowane od sponsorów. Kilku osobom udało się zdobyć butelki filtrujące Dafi, bon do sklepu Decathlon i wejściówki do Pizzeri Borys.

Dwóm osobom udało się również wylosować nagrody na Półmaraton Zimowy, który odbędzie się 7 stycznia 2018r. 

Najmłodsi zawodnicy kończąc dzisiejszy start otrzymywali drobne upominki z "Katowickich Wodociągów".

Na ostatnim starcie pierwszy na mecie, po 4 okrążeniach z czasem 1.15.24 zameldowała się Jakub Glajcar, a wśród płci pięknej Małgorzata Rencz, która na mecie zameldowała się, po 1.30.08.

Joanna Kołodziej i po dłuższej przerwie, Władysław Kacorzyk jako pierwsi pokonali 4 okrążenia w konkurencji Nordic Walking. Pani Joannie zajęło to 2.19.29, a Pan Władysław zameldowała się po 2.22.47. Niestety sponsor nagród dla naszych zwycięzców, firma Lightbox nie dojechał na nasze dzisiejsze zmagania. Nagrody dla naszych zwycięzców zostaną przesłane pocztą.

Zakończenie startów w roku 2017 nie mogłoby się odbyć bez naszych sponsorów: Nowy Roździeń i Osiedla Franciszkańskiego. Również kliniki rehabilitacyjno – medyczne, związane przede wszystkim z pracą ze sportowcami, wsparły zakończenie zawodów: Ali Nurbagandow – Masaż leczniczy i Terapia Manualna, a także Galen Rehabilitacja i Galen Ortopedia.

Dziękujemy firmie Light Box za całoroczne fundowanie dietetycznych posiłków. Co miesiąc losowaliśmy również nagrody fundowane przez sklep Decathlon.

Wielkie podziękowania należą się Nadleśnictwu Katowice, za umożliwienie nam organizacji tegorocznych zawodów.

Dziękujemy katowickim strażakom za sprawne i szybkie rozbijanie namiotów, a Komendzie Państwowej Straży Pożarnej za umożliwienie wypożyczenia sprzętu.

Przede wszystkim dziękujemy Panu Prezydentowi  Miasta Katowice dr Marcinowi Krupie za objęcie Patronatem Honorowym VII edycji Panewnickiego Biegu Dzika.

Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, jesteśmy dumni z zawodników, którzy stanęli na starcie częściej niż 7 razy. Pozostałym życzymy wytrwałości i wolnego czasu w roku 2018, a tym samym możliwości zdobyci statuetki. Każdemu zawodnikowi, który przynajmniej raz  w tym roku pokonał pętle w naszych Panewnickich Lasach gratulujemy i czekamy na więcej.

Czekamy na was 28 stycznia 2018r.!  Wesołych Świąt!

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2019

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice

Partnerzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż