AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

logo dzik 2017

„Na życie jest ochota,

świeżością pachnie gaj.

Nie myślmy o kłopotach,

gdy taki piękny maj!”

Majowy, niedzielny start Panewnickiego Biegu Dzika nie zapowiadał się słonecznie. Wiatr, który nas w lesie powitał mógł przynieść deszcz lub słońce. Udało się przywiać mu słońce. Co prawda większość biegaczy po drodze zrzucała kolejne warstwy ubrań, ale na twarzach gościł uśmiech.

Na starcie stanęło 223 biegających mężczyzn i 124 biegające damy. Pierwszy cztery okrążenia pokonał Pan Przemysław Gibiec z Goleszowa. Na mecie zameldował się po 1.18.04. Pan Przemysław również w zeszłym roku kilka razy zaliczył podium J

Wśród płci pięknej po 1.40.07 na mecie stanęła Pani Izabela Kopytko z Chorzowa.

Grupę Nordic Walking reprezentowało 43 Panów i 95 Pań. Na mecie jako pierwsi po 4 okrążeniach zameldowali się stali bywalcy Pan Marcin Hałas i Joanna Kołodziej. Panu Marcinowi przejście trasy zajęło 2.21.48, a Pani Joannie 2.22.12. W maju 12 zawodników Nordic Walking postanowiło zmierzyć się z dystansem 19.528.

Nasi zwycięscy otrzymali zestawy żywieniowe Lightbox, a także wejściówki do Pizzeri „Borys” mieszczącej się w Ligocie Panewnikach.

Firma Lightbox przygotowała również w dniu dzisiejszym degustację dla zawodników. Mogliśmy skosztować ciasta marchewkowego i deserków z nasionami chia. Kto nie zdążył zadowolić swoich kubków smakowych, będzie mógł to zrobić na czerwcowym biegu. Sześciu zawodnikom udało się również wylosować posiłek całodzienny.

Kilkoro zawodników będzie miało szanse zrobić zakupy w sklepie Decathlon, dzięki bonom ufundowanym przez sklep w Katowicach.

Słoneczko, które niespodziewanie się pojawiło wzmogło pragnienie u zawodników, ale kilka osób na kolejnych letnich już biegach będzie je mogło ugasić dzięki buteleczkom filtrującym „Dafi”.

Nagrody ufundował również sklep Lupczyk, kilka osób będzie mogło tam zrobić zakupy zaopatrując się w naturalne kosmetyki lub naturalne produkty spożywcze.

Wśród biegaczy, mogliśmy ujrzeć kilku triatlonistów. Zawodnicy KS AZS AWF Katowice w dniu dzisiejszym trening biegowy postanowili zrobić na naszym Dziku.

Przedstawiciele Fundacji „Rycerze i Księżniczki” zbierali datki dla chorej Gabrysi. Zaprosiliśmy również fundację na czerwcowe zmagania. Losy Gabrysi można śledzić na http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/gabrysia/?lang=pl

Kolejne zmagania już za dwa tygodnie, 4 czerwca – start ten będzie przedłużonym Dniem Dziecka.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2018

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice

Partnerzy

 

azs awf psp   Logo BodyDry

Logo rdlp jpg