AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

No to zaczęło się odliczanie!

Na listopadowym starcie stanęło 505 zawodników. Wśród nich 125 nordicowców i 380 biegaczy. Kolejka do obioru statuetek powoli się ustawia.

Oprócz frekwencji, na wysoki poziomie stanęła pogoda, pierwszy raz od kilku miesięcy nie padał deszcz.

Wśród biegaczy najszybciej na mecie po 4 okrążeniach zameldował się Przemysław Basa z KRS TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska. Przebiegnięcie dystansu zajęło Panu Przemysławowi 1.14.48, 3 minuty szybciej niż w październiku. Wśród płci pięknej pierwsza na mecie była Małgorzata Rencz z Klubu W pogoni za duchem, na mecie zameldowała się po 1.27.26. Dla przypomnienia Pani Małgosia jest brązową medalistką Maratonu Silesia. Pełen dystans w listopadzie pokonało, aż 68 biegaczy.

Wśród zawodników Nordic Walking przemaszerowanie pełnego dystansu najkrócej zajęło Panu Marcinowi Hałas z Czechowic Dziedzic, który po kilku miesiącach nieobecności wrócił na panewnickie ścieżki (2.15.47.). Pani Joannie Kołodziej z Fabryki Nordica przemaszerowanie 4 okrążeń zajęło 2.19.45. Pełen dystans przemaszerowało 13 osób

Nasi zwycięzcy otrzymali,  zgodnie z tradycją całodzienne posiłki z Light Box , a także czapeczki z Body Dry.

Firma Lightbox przygotowała również w dniu dzisiejszym degustację dla zawodników. Mogliśmy skosztować serniczka, deserków z nasionami chia, a także sałatki z ciecierzycą.

Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy nagrody. Kilku szczęśliwców wylosowało wejściówki do sklepu Decathlon. Inni zawodnicy zostali obdarowani zestawami dietetycznymi Light Box, a jeszcze inni będą pić wodę przez filtrujące butelki Dafi.

Po zakończonych zmaganiach, każdy z zawodników mógł usmażyć kiełbaskę przy ognisku, zagryzając ją chrupiącą bułeczką. W listopadzie, podobnie jak w październiku mogliśmy drażnić swoje kubki smakowe i gasić pragnienie pyszną wodą Wysowianką

Zawodnicy z uśmiechem kończyli swoje listopadowe zmagania, mogąc dopisać do startów roku 2017 kolejny miesiąc.

Zapraszamy na grudniowy, kulminacyjny start!

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż