AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

Przysłowie to w pełni opisuje pogodę na naszym niedzielnym, kwietniowym starcie. Ale żadna pogoda nie odstraszy naszych „dzikusów”. Na starcie stanęło 508 zawodników i zawodniczek. Wśród 364 biegaczy, najszybciej cztery okrążenia pokonał Kamil Bednorz z Rybnika, zameldował się na mecie po 1.12.31, a wśród płci pięknej mieszkanka Orzesza Pani Małgorzata Rencz, dystans pokonała po 1.29.22.

Dystans pokonywany przez zawodników cały czas się zmienia w kwietniu 59 osób pokonało pełen dystans, 39 osób – 3 okrążenia, 101 osób - 2 okrążenia i 163 osoby postanowiły zmierzyć się 4882m.

Na naszych zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez sponsorów: pyszne zestawy z Lightbox i odzież termoaktywna z Bodydray.

Lasy Panewnickie odwiedziło 144 zawodników Nordic Walking, 8 osób postanowiło przejść pełen dystans. Najszybciej dystans ten pokonali: Marcin Hałas z Czechowic Dziedzic (2.11.10), a wśród Pań Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej (2.22.29). Dla naszych „nordicowców” również czekały nagrody.

Po każdym okrążeniu przemykały obok nas „różowe damy” – były to zawodniczki z Klubu Mrs. Sporty, który po raz kolejny zawitał na dzika. Trenerki z tego „kobiecego klubu” chętnie udzielały porad naszym zawodniczkom, nie zabrakło również nagród ufundowanych przez Klub z Ligoty.

Firma „Lightbox” nie tylko ufundowała nagrody dla zawodników, ale również przygotowała degustację swoich produktów. Pyszne marchewkowe ciasto i deserki łaskotały nasze podniebienie.

Kolejny raz kilku osobom udało się wylosować butelki filtrujące „Dafi”. Wejściówki do Pizzeri Borys w tym miesiącu wylosowali najmłodsi zawodnicy.

Pierwszy raz na naszym biegu pojawiła się firma „Lubczyk” z Ligoty, która również ufundowała kilka nagród dla naszych zawodników.

Kolejny raz na zawodników czekały również bony na zakupy do sklepu „ Decathlon”.

Kilka osób pojawiło się na naszym Dziku po raz pierwszy, osoby te niezmiernie się cieszyły, że postanowiły kwietniową niedzielę spędzić w Panewnickim Lesie.

Po sportowych zmaganiach, każdy z biegaczy raczył się kiełbaską z ogniska, bułeczką i pieczywkiem Wasa.

Wszystkim biegaczom i zawodnikom Nordic Walking gratulujemy osiągniętych wyników. Przypominamy o pokonywaniu kolejnych dystansów zgodnie ze swoją wydolnością. Organizm sam podpowiada na ile może sobie pozwolić.

Dlatego cieszmy się zdrowym stylem życia i pięknem natury na każdym starcie Panewnickiego Biegu Dzika. Najbliższy już 21 maja :)

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż