AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

logo dzik 2017

W dniu dzisiejszym odbył się drugi start VII edycji „Panewnickiego Biegu Dzika”. Mimo zapowiedzi, deszcz nas nie odwiedził, a mróz o nas zapomniał J Pogoda sprzyjała uprawianiu sportu na zdrowym powietrzu. Na starcie stanęło 359 biegaczy i 141 zawodników Nordic Walking. Wśród zawodników mogliśmy zobaczyć wiele nowych twarzy, które pozazdrościły znajomym statuetek dzika.

Najlepszy czas wśród biegaczy osiągnął Marcin Bednarczyk, który trasę pokonał po 1:21:45, wśród Pań pierwsza na mecie zameldowała się Małgorzata Rencz z Orzesza. Pani Małgosia pojawiła się na mecie po 1:33:05.

Pierwsi zawodnicy otrzymali pyszne nagrody ufundowane przez Lightbox.

Wśród 141 zawodników NW, dystans 19.528 pokonało 8 osób. Na podium, wśród mężczyzn pierwszy znalazł się Pan Marcin Hałas, któremu pokonanie 4 okrążeń zajęło 2:12:29. Pan Marcin poprawił swój wynik styczniowy o 10 minut.

Wśród Pań najlepsza okazała się zawodnika z Tarnobrzegu, Pani Dorota Rejman, pokonanie trasy 19.528 zajęło Pani Dorocie 2:25:17. Gratulujemy Pani Dorocie, że w tym miesiącu zdecydowała się na pokonanie 4 okrążeń.

Pani Dorota i Pan Marcin również otrzymali posiłki jednodniowe od firmy Lightbox.

Każdy zawodnik, jak zawsze mógł uzupełnić stracone kalorie. Na każdego sportowca czekała kiełbaska, bułeczka, wafelek i kanapka Wasa. Firma Lightbox nie zapomniałą również o pozostałych zawodnikach. Ciasto marchewkowe cieszyło się wielkim powodzeniem, dlatego mamy nadzieję, że za miesiąc również się pojawi, aby każdy mógł spróbować. Ciasto, od którego się nie tyje, każdy o takim marzy!!!!

Wśród wszystkich zawodników zostały wylosowane nagrody, ufundowane przez Lightbox i firmę Dafi.

Buteleczki „Dafi” co miesiąc będą pojawiały się na Dziku.

W tym miesiącu odwiedził nas Dziennik Zachodni i TVP3, nasi patroni medialni. Wszystkim zawodnikom życzymy wytrwałości w pokonywaniu kolejnych startów, które prowadzą do upragnionej statuetki.

Następny start już w wiosennej atmosferze, 19 marca.