AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

11 grudnia zakończyliśmy VI edycję Panewnickiego Biegu Dzika! W listopadzie obiecywaliśmy białe i świąteczne zakończenie startów w roku 2016, niestety mogliśmy zawodników przywitać tylko świąteczną muzyką, śnieg spóźnił się na nasz start J

W grudniu na starcie stanęło 299 biegaczy i 101 zawodników Nordic Walking. Najlepszy czas w biegu uzyskał Paweł Tomaszewski (1:19:46), wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Barbara Szulc - Wylężek, która na mecie zameldowała się po 1:42:27.

Wśród zawodników Nordic Walking na 4 okrążenia zdecydował się tylko Marcin Hałas, które pokonał w czasie  2:20:49.

Większość zawodników, zdecydowała się na jedno okrążenie, ponieważ każdy chciał odebrać upragnioną statuetkę dzika.

W ciągu całego roku na ścieżkach biegowych gościliśmy 6000 biegaczy i „nordicowców”, wśród nich 320 osób, wystartowało w ponad 8 startach. Na każdego zawodnika z minimum 8 startami czekała statuetka dzika i koszulka z logo biegu. Zawodnicy najbardziej aktywni otrzymali również prezenty od naszych sponsorów: bieliznę termoaktywną i czapki z Body Dry, sprzęt sportowy z Decathlon, rożki z AMY. Najmłodsi uczestnicy biegu oprócz statuetek otrzymali sprzęt sportowy ufundowany przez Fundację im. Grzegorza Dolniaka „Sportowa szansa”, a także produkty ze sklepu Flying Tiger Copenhagen znajdującego się w Galerii Katowickiej.

Katowickie Wodociągi S.A. również przygotowały nagrody dla zawodników młodszych i starszych.

Zakończenie startów w roku 2016 nie mogłoby się odbyć bez naszych sponsorów: Nowy Roździeń i  Fundacji Wspierania Ratownictwa Górskiego „Radan”. Również kliniki rehabilitacyjno – medyczne, związane przede wszystkim z pracą ze sportowcami, wsparły zakończenie zawodów: Ali Nurbagandow – Masaż leczniczy i Terapia Manualna, a także Galen Rehabilitacja i Galen Ortopedia.

Dziękujemy firmie Light Box za całoroczne fundowanie dietetycznych posiłków. Co miesiąc losowaliśmy również nagrody fundowane przez sklep Decathlon.

Wielkie podziękowania należą się Nadleśniczemu Tadeuszowi Normanowi i wszystkim pracownikom nadleśnictwa katowickiego, którzy pozwolili nam zorganizować tegorocznego dzika.

Dziękujemy katowickim strażakom za sprawne i szybkie rozbijanie namiotów, a Komendzie Państwowej Straży Pożarnej za umożliwienie wypożyczenia sprzętu.

Przede wszystkim dziękujemy Panu Prezydentowi  Miasta Katowice dr Marcinowi Krupie za objęcie Patronatem Honorowym VI edycji Panewnickiego Biegu Dzika.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiagniętych wynikow, pokonia swoch słabości,  poprawienia życiówek a przede wszystkim wyboru zdrowego stylu życia.

 

Do zobaczenia 22 stycznia 2017 roku!

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż