AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

W niedzielę piękna pogoda przywitała uczestników Panewnickiego Biegu Dzika, a właściwie piękna pogoda była dla kibiców, ponieważ nasi sportowcy z lasu wybiegali wycieńczeni ale w dobrych humorach.

Na starcie stanęło 327 biegaczy i 119 zawodnik NW. Najlepsze czasy w konkurencji biegowej uzyskali Marcin Bednarczyk (1:22:32) i Magdalena Zarzycka – Jasik (1:38:07). Wśród zawodników Nordic Walking najlepsze czasy uzyskali Joanna Kołodziej (02:19:29) i Krzysztof Pilarski (02:31:05).

Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy nagrody ufundowane przez sklep Decathlon, firmę Lightbox i Krio – Star.

Wielu uczestników skorzystało z masażu wykonywanego przez fizjoterapeutę z gabinetu Domo- Reh, zajmującego się sportowcami.

Na czerwcowym biegu gościł Klub Sportowy Mrs. Sporty. Klub Mrs. Sporty jest miejscem gdzie trenują tylko kobiety. Koncepcja treningowa Klubu zawiera zróżnicowany trening o charakterze siłowo-wytrzymałościowym i jest odpowiedni dla pań w każdym wieku.. Odpowiednio dopasowane są trening do potrzeb i celów wszystkich Pań – trenujących i nie mających nic wspólnego ze sportem.

Wśród wszystkich zawodniczek zostały wylosowane 3 wejściówki miesięczne do Klubu. Stanowisko Mrs. Sporty cieszyło się dużą popularnością wśród naszych Dzikich zawodniczek.

W czasie niedzielnego startu nie zabrakło również specjalnych gości, nasze zaproszenie przyjęły polskie biathlonistki: Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska.

Pani Weronika jest srebrną i brązową medalistką Mistrzostw Świata – Kontiolahti 2015, a Pani Krystyna Guzik – srebrną medalistką Mistrzostw Świata – Nove Mesto 2013.

Zawodniczki KS AZS AWF Katowice rozdały mnóstwo autografów, ale również wszystkich chętnych nauczyły prawidłowego obchodzenia się z bronią. Każdy z zawodników Panewnickiego Biegu Dzika mógł spróbować swoich sił strzelając z broni laserowej. Niektórzy na pewno zrozumieli, że łączenie biegania z celnym strzelaniem nie jest łatwą sztuką. Biathlonistki poczęstowały nas wodą mineralną „Wysowianka”, która jest sponsorem Polskiego Związku Biathlonu.

Mimo zbliżających wakacji nikt nie odmówił sobie kiełbaski, bułeczki i słodyczy. Ale spalone kalorie na trasie zawodów musiały zostać uzupełnione J

Cieszy nas, że kibice dzielnie się sprawują i dopingują swoje rodziny. Obserwując dzieci startujące w zawodach widzimy, że rosną one razem z naszym Dzikiem. Gratulujemy wszystkim rodzicom i dziadkom wspaniałych pociech, które cieszą się z pokonywania kolejnych kilometrów. Gratulujemy Karolince Nagórskiej - rocznik 2013, która pierwszy raz dystans 4882m przeszła na nóżkach a nie jak dotychczas w wózku J

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników, następny Dzik odbędzie się 17 lipca czyli w środku wakacji J

Wszystkim życzymy długich i sportowych wakacji, pamiętajcie o zdrowym stylu życia J ale dla poprawy humoru nie odmawiajcie sobie gofrów nad Bałtykiem, lodów na Mazurach i oscypków w Zakopanem – wszystko spalicie na Panewnickim Biegu Dzika.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż