AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

logo dzik 2017

W niedzielę piękna pogoda przywitała uczestników Panewnickiego Biegu Dzika, a właściwie piękna pogoda była dla kibiców, ponieważ nasi sportowcy z lasu wybiegali wycieńczeni ale w dobrych humorach.

Na starcie stanęło 327 biegaczy i 119 zawodnik NW. Najlepsze czasy w konkurencji biegowej uzyskali Marcin Bednarczyk (1:22:32) i Magdalena Zarzycka – Jasik (1:38:07). Wśród zawodników Nordic Walking najlepsze czasy uzyskali Joanna Kołodziej (02:19:29) i Krzysztof Pilarski (02:31:05).

Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy nagrody ufundowane przez sklep Decathlon, firmę Lightbox i Krio – Star.

Wielu uczestników skorzystało z masażu wykonywanego przez fizjoterapeutę z gabinetu Domo- Reh, zajmującego się sportowcami.

Na czerwcowym biegu gościł Klub Sportowy Mrs. Sporty. Klub Mrs. Sporty jest miejscem gdzie trenują tylko kobiety. Koncepcja treningowa Klubu zawiera zróżnicowany trening o charakterze siłowo-wytrzymałościowym i jest odpowiedni dla pań w każdym wieku.. Odpowiednio dopasowane są trening do potrzeb i celów wszystkich Pań – trenujących i nie mających nic wspólnego ze sportem.

Wśród wszystkich zawodniczek zostały wylosowane 3 wejściówki miesięczne do Klubu. Stanowisko Mrs. Sporty cieszyło się dużą popularnością wśród naszych Dzikich zawodniczek.

W czasie niedzielnego startu nie zabrakło również specjalnych gości, nasze zaproszenie przyjęły polskie biathlonistki: Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska.

Pani Weronika jest srebrną i brązową medalistką Mistrzostw Świata – Kontiolahti 2015, a Pani Krystyna Guzik – srebrną medalistką Mistrzostw Świata – Nove Mesto 2013.

Zawodniczki KS AZS AWF Katowice rozdały mnóstwo autografów, ale również wszystkich chętnych nauczyły prawidłowego obchodzenia się z bronią. Każdy z zawodników Panewnickiego Biegu Dzika mógł spróbować swoich sił strzelając z broni laserowej. Niektórzy na pewno zrozumieli, że łączenie biegania z celnym strzelaniem nie jest łatwą sztuką. Biathlonistki poczęstowały nas wodą mineralną „Wysowianka”, która jest sponsorem Polskiego Związku Biathlonu.

Mimo zbliżających wakacji nikt nie odmówił sobie kiełbaski, bułeczki i słodyczy. Ale spalone kalorie na trasie zawodów musiały zostać uzupełnione J

Cieszy nas, że kibice dzielnie się sprawują i dopingują swoje rodziny. Obserwując dzieci startujące w zawodach widzimy, że rosną one razem z naszym Dzikiem. Gratulujemy wszystkim rodzicom i dziadkom wspaniałych pociech, które cieszą się z pokonywania kolejnych kilometrów. Gratulujemy Karolince Nagórskiej - rocznik 2013, która pierwszy raz dystans 4882m przeszła na nóżkach a nie jak dotychczas w wózku J

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników, następny Dzik odbędzie się 17 lipca czyli w środku wakacji J

Wszystkim życzymy długich i sportowych wakacji, pamiętajcie o zdrowym stylu życia J ale dla poprawy humoru nie odmawiajcie sobie gofrów nad Bałtykiem, lodów na Mazurach i oscypków w Zakopanem – wszystko spalicie na Panewnickim Biegu Dzika.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2019

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice

Partnerzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż uniwersytet slaski logo na osi rgbsfn 2018