AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

Zimowo – jesienna pogoda przywitała 303 biegaczy i 71 zawodników Nordic Walking na drugim starcie Biegu Dzika w roku 2016.

Mimo deszczowej pogody wszystkim dopisywały dobre humory, a na mecie co druga osoba twierdziła, że jest gorąco. Chyba świadczy to o tym, że atmosfera na Dziku zawsze jest gorąca :)

Wśród zawodników konkurencji biegowej najlepszy (jak zwykle :)) okazał się Jakub Glajcar z Wisły, który dystans pokonał w czasie 1:14:24, wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Wojtyczka, która pełny dystans pokonała w czasie 1:41:46.

Pan Jakub obiecał, że w przyszłym miesiącu nie wystartuje :), więc inni biegacze będą mieć pole do popisu.

Zawodnicy Nordic Walking również spisali się na medal, Marcin Hałas (również miesiąc temu stanął na podium), przeszedł pełen dystans w czasie 2:15:33.

Zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę Lightbox, a także chusty z logo Biegu. Wśród wszystkich zawodników zostały wylosowane drobne nagrody ufundowane przez AWF Katowice, Urząd Miasta Katowice i Decathlon.

Serdecznie zapraszamy na kolejny start 6 marca 2016 roku, zapisy na WWW.biegdzika.pl